Vrijheidsmaaltijd
Archief
Een kom soep met een onbekende
5 MEI 2026
11:00 — 19:30
Amsterdam Centraal Station
Let op! Dit event is al verstreken.
Haal op 5 mei op Amsterdam Centraal Station een kop soep! Neem plaats, raak in gesprek met een vreemde over wat vrijheid voor jou betekent, of schrijf een kaartje aan iemand die onderweg is.

Bevrijdingsdag is een dag om bij stil te staan en om elkaar te ontmoeten. Op 5 mei organiseert het Amsterdams 4 en 5 mei comité, samen met de Nederlandse Spoorwegen, een vrijheidsmaaltijd in de hal van Amsterdam Centraal. Een plek waar duizenden mensen dagelijks langs elkaar heen lopen, wordt even een plek van ontmoeting.

Het middelpunt is de vrijheidssoep: een witte bonensoep naar recept van Janny van der Heijden. Terwijl je eet, liggen er dialoogkaartjes op tafel met stellingen over vrijheid. Gespreksbegeleiders bewegen door de hal en brengen onbekenden met elkaar in contact. Zo ontstaan gesprekken die er anders nooit waren geweest.

Heb je geen tijd om te zitten? Dan kun je ook een postkaartje schrijven aan iemand die onderweg is. Iemand die iets achterlaat, ergens aankomt of opnieuw begint. Na afloop worden de kaartjes verspreid via partners door de stad.

Kom je even aanwaaien, onderweg naar werk, huis of een afspraak?

Een kom soep met een onbekende
5 MEI 2026
11:00 — 19:30
Amsterdam Centraal Station
Stationshal
Amsterdam
Onderdeel van Vrijheidsmaaltijden
Georganiseerd door
Amsterdams 4 en 4 mei comité
De Regenbooggroep
Dialoog in Actie
Nederlandse Spoorwegen
Website by HOAX Amsterdam