We nodigen je van harte uit voor de Dag van Empathie 2026! Met bijdragen van onder andere: Sinan Çankaya, Hannah Prins, Jerry Afriyie, Frida Boeke, Jenny Ho en jij. Samen gaan we op zoek naar de kracht van empathie.
Programma
Deel 1: Ontmoetingscafé (12:00 – 16:00)
Ons Ontmoetingscafé opent de deuren van 12.00-16.00. Ga onder het genot van een drankje en een snack in gesprek met ‘de ander’ in het ontmoetingscafé. Wat hebben we gemeen met elkaar en hoe vullen onze verschillen elkaar aan?
Deel 2: Workshops (12.30-14.00 uur)
Voorafgaand aan het hoofdprogramma kun je verschillende workshops volgen voor meer begrip en empathie. Mis het niet en meld je snel aan (entree: 10 euro).
- Emotienetwerken – Reinwardt Academie & Imagine IC
- Het Levende Object – Wensley Pique
- Practicing Utopia – Patchwork
Deel 3: Hoofdprogramma: In gesprek over de kracht van empathie (14.00-15.15 uur)
Het hoofdprogramma bestaat uit een plenair gesprek over de kracht van empathie. Waar zou onze empathie nu meer dan ooit naartoe moeten gaan? Welke groepen, in Nederland of elders in de wereld, verdienen onze empathie? Hoe kunnen we met empathie de solidariteit aanwakkeren waar zovelen in de wereld op dit moment naar op zoek zijn? We voeren dit gesprek samen met Sinan Çankaya, Hannah Prins, Jerry Afriyie, Frida Boeke en jij. Het Amsterdams 4 en 5 mei comité en de Dag van Empathie sluiten de middag af met updates over de activiteiten rondom 4 en 5 mei dit jaar.
Klik hier voor een gratis in van het hoofdprogramma of haal een kaartje voor een workshop. Er zijn beperkte plekken beschikbaar!
Dag van Empathie 2026 wordt mede mogelijk gemaakt door Internationaal Theater Amsterdam, Nederland Wordt Beter, Soul Rebel Movement en Amsterdams 4 en 5 mei.
Over de Dag van Empathie
Op 3 mei 2026, op de vooravond van de Nationale Herdenking en Bevrijdingsdag, is het de Dag van Empathie in heel Nederland. 3 mei is sinds 2012 een jaarlijks terugkerende bijzondere dag waarop onze diverse samenleving samenkomt om elkaar (opnieuw) te leren kennen. De Dag van Empathie stimuleert (onverwachte) ontmoetingen tussen mensen met diverse achtergronden, leefwerelden en ervaringen. Hoe beter we elkaar leren kennen, hoe meer ruimte er ontstaat voor echte verbinding en empathie.