In de vooroorlogse Jodenbuurt was straathandel een essentieel deel van het leven. Voornamelijk de handel in zuurwaren staat vandaag de dag nog steeds bekend als een typisch Joodse handel. Een van de weinige zuurhandels die nog steeds bestaat is De Leeuw Zuurwaren. Ondanks dat zij nu vooral bekend zijn op hun locatie aan de Vrijheidslaan, begonnen zij ook in deze buurt.
Ewoud Sanders, schrijver van het boek ‘Van appeljood tot zuurjood,’ zal vertellen over de wereld van de straatventers in- en om de oude Jodenbuurt.
Paul van Ravestein en Monique Mulder, schrijvers van ‘De zure stad,’ zullen specifiek ingaan op de zuurcultuur van Amsterdam door de geschiedenis.
Sam Ooms, zesde generatie zuurhandelaar bij De Leeuw, gaat met hen in gesprek over hoe zijn familie deze traditie tot vandaag de dag nog in leven houdt.